,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w poniedziałek obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Z tej okazji nasi wolontariusze przygotowali prezentacje multimedialne, ulotki informacyjne, plakaty oraz quizy i filmy dla uczniów naszej szkoły. Prowadzili warsztaty i zajęcia w wielu klasach. Tego dnia uczniowie ubrali się na ,, niebiesko” co symbolizowało barwy UNICEF jednej z największych organizacji, która stara się budować lepszy świat, w którym prawa wszystkich dzieci są respektowane. W ponad 190 krajach na świecie robi wszystko co możliwe, by pomóc potrzebującym dzieciom . Wolontariusze rozdawali również cukierki we wszystkich klasach. Klasa 7c, w której najwięcej osób ubrało się w niebieskie barwy stworzyło serce z niebieskimi balonami.

W klasie 23 zamieszkał specjalny gość- Misiu na smutki, do którego mogą zawsze przyjść uczniowie, przytulić się, którym jest smutno lub źle. Z tej okazji został ogłoszony konkurs w klasach pierwszych na imię dla misia – wygrało imię ,,TIBO” – gratulujemy zwycięzcy, który otrzymał słodki upominek.

Pamiętajmy o przestrzeganiu praw dziecka nie tylko 20 listopada

Opiekunowie szkolnego wolontariatu