2a i 2c - wycieczka do Biskupina

Z okazji Dnia Dziecka klasa 2a i 2c uczestniczyły w wycieczce do malowniczego Biskupina oraz fascynującego Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. Celem wyjazdu było nie tylko zapewnienie uczniom ciekawej formy nauki, ale również zapoznanie ich z historią i kulturą regionu.

Nasz pierwszy przystanek był w Biskupinie, w miejscu z rekonstrukcją osady z epoki żelaza. Uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie i odkryć tajemnice życia w starożytnej osadzie. Pod opieką przewodnika, zwiedzaliśmy drewniane domy, wały obronne oraz oglądaliśmy różnorodne artefakty archeologiczne. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o codziennym życiu mieszkańców osady i ich zwyczajach. To była fascynująca lekcja historii na świeżym powietrzu.

Następnie udaliśmy się na niezapomnianą przygodę - przejazd kolejką wąskotorową do Wenecji. Uczniowie z radością zajmowali miejsca w wagonikach i podziwiali urokliwe krajobrazy mijające po drodze.

W Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji uczniowie mieli okazję poznać historię i technologię kolejnictwa. Mogliśmy zobaczyć różne modele lokomotyw, wagony oraz urządzenia związane z pracą na kolei.

Cała wycieczka była pełna wrażeń i pozytywnej energii. Uczniowie nie tylko zdobyli nowe wiadomości i umiejętności, ale również doskonale się bawili. Wycieczka do Biskupina i Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji była niezapomnianym doświadczeniem, które wzbogaciło naszą wiedzę i rozbudziło ciekawość świata.

Miłka Grygowska