6.10.2023 r. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

6.10.2023 r. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Pierwszy piątek października to co roku wyjątkowy dzień dla wszystkich matematyków - obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Główne motto akcji brzmi: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają".

Akcja edukacyjna odbywa się od 2011 roku i jej głównym celem jest propagowanie formy nauczania/uczenia się matematyki poprzez zabawę. Dla dzieci to także świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie. Dorośli natomiast mogą tego dnia wykazać się znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Przypomnienie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi.

Szczególnie w czasach, gdy telefon zastępuje nam kalkulator i umiejętność liczenia w pamięci bywa nieco zapomniana.

Również w naszej szkole chcemy rozpropagować w formie zabawy mnożenie i dzielenie w pamięci.

Już 6.10.2023 r w piątek, w stołówce, odbędzie się konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia dla przedstawicieli uczniów klas czwartych "Mistrz Tabliczki Mnożenia".

W dniach 5-6.10.2023 r. na drzwiach sal lekcyjnych będą rozwieszone zadania do rozwiązania dla uczniów poszczególnych klas. Na przerwach będzie można wrzucać rozwiązania do urny.

6.10.2023 r. uczniowie klasy 6b na przerwach będą przepytywać uczniów oraz pracowników szkoły z tabliczki mnożenia. Nagrodą za prawidłowe rozwiązanie będzie również słodki upominek.

Również 6.10.2023 r. podczas przerw będzie można sprawdzić swoją wiedzę matematyczną w sali nr 20.

Wszystkich zapraszamy do zabawy.

G. Golińska, A Zwiefka, P. Braun