7.10.2022 r. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Akcja edukacyjna odbywa się od 2011 roku i jej głównym celem jest propagowanie formy nauczania/uczenia się matematyki poprzez zabawę. Dla dzieci to także świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie. Dorośli natomiast mogą tego dnia wykazać się znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Przypomnienie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi.
Szczególnie w czasach, gdy telefon zastępuje nam kalkulator i umiejętność liczenia w pamięci bywa nieco zapomniana.

Również w naszej szkole chcemy rozpropagować w formie zabawy mnożenie i dzielenie w pamięci.

Już 6.10.2022 r w czwartek, w stołówce, odbędzie się konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia dla przedstawicieli uczniów klas trzecich i czwartych "Mistrz Tabliczki Mnożenia".

W dniach 6-7.10.2022 r. na drzwiach sal lekcyjnych będą rozwieszone zadania do rozwiązania dla uczniów klas 1-3 oraz uczniowie klasy 8d odwiedzą klasy 3 i 4 i w zamian za słodki upominek zadadzą kilka pytań dotyczących tabliczki mnożenia.

7.10.2022 r. uczniowie klasy 5b na przerwach będą przepytywać uczniów oraz pracowników szkoły z tabliczki mnożenia. Nagrodą za prawidłowe rozwiązanie będzie również słodki upominek.

Również 7.10.2022 r. odbędzie się turniej dla klas 4-8. Uczniowie podczas przerw będą rozwiązywać zadania.

W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) zapraszamy wszystkich uczniów klas 4 do spędzenia przerwy na grach i zabawach związanych z tabliczką mnożenia. Czekamy na Was 07.10.2022r. (piątek) o godzinie 11:20 w sali nr 17

Wszystkich zapraszamy do zabawy.

G. Golińska, A Zwiefka