Czytanie wierszy - prezentacja uczniów z Ukrainy

W związku ze Światowym Dniem Książki uczniowie z Ukrainy klas 6-8 przygotowali prezentację pięknego czytania wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy.

Spotkanie odbyło się 20.04. w świetlicy szkolnej, gdzie dzieci klas 3 wysłuchały przedstawionych utworów. Następnie uczniowie z Ukrainy przygotowali krótką pogadankę w języku polskim na temat ciekawostek, związanych z nauką w szkole w Ukrainie. Opowiadali, jak wygląda u nich system szkolny, zanim wybuchła wojna. Jakie są podobieństwa i różnice.

Dzisiaj chętnie chodzą do naszej szkoły i są zadowoleni, że mogą kontynuować naukę i jest tu bezpiecznie. Jak mówią, czują się u nas dobrze, ponieważ zostali miło przyjęci do swoich klas. Doceniają też pracę nauczycieli, którzy nauczyli ich pisać, czytać i rozumieć teksty po polsku. Dzięki temu, mogli zaprezentować się młodszym dzieciom. Spotkanie zakończyło się brawami i podziękowaniem z obu stron. Lekcja pięknego czytania była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich.

Serdeczne podziękowania dla pani K.From i pani J. Molendy - Cuske oraz uczniów, którzy przygotowali ilustracje do wiersza "Lokomotywa" J. Tuwima.

Organizator J. Dembińska