Dzień Głośnego Czytania

29 września  po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”.

Zapowiadaliśmy na ten dzień wiele atrakcji i oto co się wydarzyło:
Uczniowie klas 1-3 mieli możliwość wymienić się przeczytanymi lub mniej lubianymi książkami  i tym samym dać im „drugie życie”. Czym byłby Dzień Głośnego Czytania bez uważnego słuchania? Uczniowie w ciszy i skupieniu słuchali opowiadań czytanych przez starsze koleżanki.

Z krótkiego  filmu  instruktażowego dzieci  dowiedziały  się, ile osób jest potrzebnych do wydania książki  a następnie samodzielnie wykonały krok po kroku swoją książkę. Niektóre  stworzyły opowiadania, inne albumy i zeszyty ćwiczeń. Nawet pierwszoklasiści, którzy od miesiąca poznają litery, spróbowali swoich sił w napisaniu książek.

Na dowód tego, że czytanie to wspaniała wyprawa do krainy wyobraźni, zapraszamy do galerii.

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego: Dobromiła Grygowska i Katarzyna Zwiefka