Ekologiczna akcja EcoPilot -Konkursy ekologiczne dla dzieci

Proponujemy cykl 9 miesięcy pełnych zróżnicowanych konkursów o tematyce ekologicznej.

Celem naszego projektu jest dotarcie do jak największej liczby młodych ludzi oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu ekologii i dbania o środowisko.

Aktualnie rozpoczął się drugi konkurs ekologiczny, który polega na rysowaniu świata bez zanieczyszczeń. Technika prac jest dowolna.

Tworzenie prac plastycznych wpływa bezpośrednio na kształtowanie się wyobraźni. Oprócz tego rozwija umiejętności wykonywania obrazów w różnych technikach. Dlatego w naszej ekologicznej kampanii nie mogło zbraknąć kreatywnego zdania w postaci pracy plastycznej.

Konkursy są bezpłatne i nie zobowiązują uczniów do innych działań niż te opisane w regulaminie.

W każdym konkursie przewidujemy 10 nagród, a co kwartał jedną super nagrodę dla ucznia, który zbierze największą ilość punktów.

Po zakończeniu wszystkich etapów, wybierzemy szkołę, w której było zaangażowanych najwięcej uczniów i zaprosimy 30 z nich, na wycieczkę do Energylandii

Wierzymy, że organizowana przez nas kampania wraz z licznymi wydarzeniami pomoże, zwłaszcza młodym osobom, zrozumieć jak ważne jest wspólne dbanie o naszą planetę.

Cała kampania została opisana na stronie eco.MocPisania.pl.

Znajduje się tam także szczegółowy harmonogram konkursów.