Grudzień w świetlicy szkolnej

Grudzień, to miesiąc, któremu od pierwszych dni towarzyszy nastrój wyczekiwania…
               Najpierw na przybycie Świętego Mikołaja, a następnie na najbardziej magiczne święta w roku- Święta Bożego Narodzenia. Odliczając dni do tych szczególnych chwil rozmawialiśmy na temat zwyczajów, tradycji i symboli świątecznych. Podczas zajęć rozbrzmiewały melodie kolęd i świątecznych piosenek.
        Świątecznym zajęciom towarzyszyło tworzenie prac plastycznych wykonywanych różnymi technikami i materiałami. Na dekoracjach bardzo szybko pojawiły się choinki, łańcuchy, gwiazdy, witraże i świąteczne ozdoby. W tym roku nasza świetlicowa choinka została przyozdobiona wyłącznie w ozdoby wykonane przez uczniów świetlicy. Pojawiła się też linka z pracami dzieci, a także Świetlicowa Galeria w Oknie miała nową, świąteczną odsłonę.
          Rozwijając talenty i zainteresowania uczniów naszej świetlicy przystąpiliśmy do konkursu organizowanego przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy na kartkę bożonarodzeniową z motywem bydgoskim. Do konkursu przystąpiło ponad 30 uczniów.
          Zwieńczeniem grudniowej pracy dzieci ze wsparciem rodziców i wychowawców był świetlicowy kiermasz
bożonarodzeniowy, który odbył się w dniach 19- 21 grudnia.
           Grudniowy czas spędzony w świetlicy wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, który jest mile widziany w każdym domu.

K. From