Im dajesz więcej, tym większym się stajesz…

W przedświątecznym tygodniu uczniowie klasy 8d wcielili się w role Świętych Mikołajów. Odwiedzili Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i przekazali podopiecznym dary zebrane podczas szkolnej akcji charytatywnej „Podaruj dzieciom uśmiech”.

Wizyta była także okazją, by poznać historię placówki, szczegóły dotyczące jej funkcjonowania, potrzeb i możliwości, jakie daje swoim podopiecznym. Pojawił się także akcent zawodoznawczy, być może, któryś z uczniów zechce w przyszłości pracować w miejscu, które wymaga pasji i zaangażowania, dając w zamian ogrom satysfakcji.

Wizyta sprawiła wiele radości zarówno obdarowywanym jak i obdarowującym.

Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić. [Antoine de Saint-Exupéry]

A.Chechła, P. Gehrke