Koło przyrodniczo-ekologiczne

Zajęcia rozwijały kreatywność, umiejętność pracy w zespole, podnosiły wiarę we własne możliwości i umiejętności.

Wszyscy uczestnicy zajęć:
• oglądali gotowe preparaty mikroskopowe, następnie sprawdzali swoje umiejętności i wiedzę samodzielnie przygotowując własne preparaty z cebuli, pomidora, ogórka, rozwielitek, a nawet papieru toaletowego.
• określali stan powietrza na Osiedlu Leśnym - w tym celu zbierali próbki porostów z okolicznych drzew. Najbardziej w tych zajęciach uczniom spodobało się spotkanie z wiewiórkami.
• bardzo zaangażowali się w lekcje z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, podczas których poznawali faunę, florę i uroki Tatr, zamieniali się w przedstawicieli biur podróży i reklamowali wycieczkę do Zakopanego, którą sami zaplanowali.
• mieli możliwość poznawania przyrody poprzez doświadczenia i zabawy w gdyńskim Centrum Nauki Experyment.

• pomagali w zbiórkach charytatywnych przeprowadzanych w naszej szkole.

W przyszłym półroczu czeka nas również wspaniała przygoda z przyrodą i ekologią.

Opiekunowie koła: Gabriela Kurowska i Barbara Jankowska