Konkurs czytelniczy

W dniu 29 maja 2023 roku miał miejsce emocjonujący konkurs czytelniczy, który zgromadził uczniów klas trzecich. Celem tego wydarzenia było nie tylko rozwijanie umiejętności czytania, ale również promowanie miłości do książek oraz budowanie kultury czytelniczej wśród uczniów. W trakcie konkursu, uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności czytania poprzez odczytanie fragmentów książek. Konkurs czytelniczy nie tylko stawiał uczniom wyzwanie, ale także zachęcał ich do rozwijania umiejętności interpretacji tekstu, płynnego czytania oraz poprawnej dykcji. Dodatkowo, podczas konkursu, uczniowie mieli okazję poznać nowe tytuły książek i autora, co wzbudziło w nich ciekawość i chęć dalszego pogłębiania swojej pasji czytelniczej.

Po zaciętej rywalizacji i ocenie występów przez jury, ogłoszono wyniki konkursu czytelniczego.

I miejsce - Maria Sławinowska (klasa 3d)
II Kacper Ochimowski (klasa 3c)
III miejsce Oliwia Szymańska (klasa 3d)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Konkurs czytelniczy był nie tylko okazją do prezentacji umiejętności czytania, ale również budowania więzi i współpracy między uczniami.

Anna Bielińska, Anna Dutkowska, Miłka Grygowska