KSIĄŻKI , KTÓRE POWINNIŚCIE PRZECZYTAĆ PODCZAS WAKACJI!

Spróbujcie  podczas wakacji  wyrwać się z wirtualnej rzeczywistości  i przeczytajcie  ciekawą książkę. Może kiedy przeżyjecie opisane w niej przygody, zapragniecie  sami ich doświadczać?

1.Adam Bahdaj ‘’Wakacje z duchami’’  Znajdziecie w tej lekturze elementy dobrego kryminału i fantastyki. Dołączycie do trójki bohaterów, których zadaniem będzie rozwiązanie kilku zagadek wymagających detektywistycznego zacięcia.

2. Jules Verne’’W 80 dni dookołświata’’ to nie tylko zbiór niezwykle interesujących przygód, informacji o nowych miejscach i nieznanych kulturach ,ale także bardzo dobra lekcja życia, z której płynie ważny morał: jeżeli czegoś bardzo chcemy, uda nam się to osiągnąć.

3. Jean-Jacques’’ Sempé, René Goscinny ‘’Wakacje Mikołajka ‘’ Tym razem Mikołajek jedzie na wakacje i będzie uczestnikiem wielu niesamowitych przygód, w których ucierpią przede wszystkim… opiekunowie, próbując ogarnąć wariactwo, do którego może doprowadzić gromada małych dzieci.

4. Clive Staples Lewis ’’Opowieści z Narnii 1. Lew, Czarownica i stara szafa’’  Czwórka bohaterów książki odkrywa nie tylko magiczny świat ukryty za stertą starych futer, ale także dowiaduje się, czym jest odwaga, przyjaźń i braterstwo.

5. Rafał Witek’’ Klub latających ciotek’’  Emil zostanie pozbawiony dostępu do internetu, ponieważ trafi na kompletne odludzie… na wieś do starych ciotek. Tutaj zamiast monitora dostanie do dyspozycji tylko stary rower i to bez przerzutek. Perspektywa wakacji wydaje się być kompletną katastrofą, a zmienia się w ekscytującą i pełną zagadkowych elementów wspaniałą przygodę.

6. Megan McDonald ‘’Hania Humorek i wakacje z dreszczykiem’’ Wielu z Was  znajdzie tu inspirujące pomysły na spędzenie wolnego czasu. Tym razem Hania ma poważny orzech do zgryzienia, bo właśnie zaczynają się wakacje, a ona zostaje w domu. Perspektywa nudy nie mogłaby być większa. Jednak Hania na pewno coś wymyśli, sprawdźcie, co to takiego.

7.Lin Hallberg , Margareta Nordqvist ‘’Lato z Sigge’’ To jedna z części bestsellerowej serii o przygodach małego kucyka Sigge. Tym razem Elina i jej przyjaciółki spędzają lato na obozie jeździeckim. Każda z uczestniczek opiekuje się jednym kucykiem. Elinie przypada w udziale Sigge, co jest dla niej wielkim szczęściem. Ale nie obejdzie się bez przygód!

8.Nancy Springer ‘’Sprawa zaginionego markiza. Enola Holmes’’Zadziorna i zbuntowana nastolatka sprzeciwia się wszelkim konwenansom, bo chce być wolna i robić to, co kocha - zostać detektywem. A łatwo nie jest. Akcja rozgrywa się w  XIX-wiecznym Londynie, gdzie kobiety nie mają żadnych praw i perspektyw! Enola się nie poddaje - walczy o siebie i swoją pasję.

9. Chassapakis Dimitris ‘’Dziennik 29. Interaktywna gra książkowa’’ Minął 28 tydzień tajnych prac wykopaliskowych, które miały przybliżyć ludzkość do poznania sekretu obcej cywilizacji. W 29 tygodniu stało się jednak coś niezwykłego! Zniknął cały zespół, pozostawiając po sobie jedynie dziennik. Twoim zadaniem będzie rozwikłanie tej tajemnicy. Rozwiązuj zagadki i łamigłówki, aby zdobyć kolejne klucze i móc kontynuować rozgrywkę.

10.Marcin Kozioł ‘’Skrzynia władcy piorunów. Detektywi na kółkach’’To zabawna opowieść o przygodach trójki przyjaciół: Julii, Toma i labradora. Przyjaciele zaczynają poszukiwania zaginionego ojca Toma, który został porwany. Współczesna akcja książki splata się z historią, jaka wydarzyła się 150 lat wcześniej. Fabuła przybliży Ci wiele faktów z dzieciństwa i życia słynnego wynalazcy – Nikola Tesli, nazywanego „Władcą Piorunów’’. Książka spodoba Ci się, jeśli lubisz literaturę pełną ciekawych zwrotów akcji i nieoczywistych wątków.

11.Spencer Johnson ‘’Kto zabrał mój ser? Opowieści dla młodzieży’’ W nowej wersji „serowej opowieści” przeznaczonej dla młodzieży  autor zachęca, by poważnie podchodząc do zmian, spojrzeć jednak na siebie z boku i śmiać się z własnych lęków.

12.Sean Covey ‘’7 nawyków skutecznego nastolatka’’ Chodzisz do szkoły, grasz w piłkę, spotykasz się z przyjaciółmi .Robisz to, co zazwyczaj robią nastolatki na całym świecie. Jednak nie wszystko jest takie proste. Książka przedstawia najważniejsze problemy, z jakimi musisz sobie poradzić, oraz siedem nawyków, dzięki którym będziesz mógł przezwyciężyć wszelkie trudności. Dowiesz się, jak być asertywnym, by oprzeć się presji otoczenia, jak zaprzyjaźnić się z rodzicami, nawiązywać nowe przyjaźnie, osiągać stawiane sobie cele.

Opracowała : Małgorzata Świtała