Listopad już mija, a co ciekawego działo się w naszej świetlicy?

W okolicy Święta Zmarłych dzieci rozmawiały o przemijaniu, o bliższych i dalszych, którzy odeszli, a także o symbolice zapalenia światełka na grobach. W zadumie i sentymentalnym nastroju wykonywały prace plastyczne w temacie owego święta, a także związane z mijającą jesienią.
11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości, o godz. 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Uczniowie poznali symbole narodowe oraz samodzielnie wykonali kotyliony.
Listopad obfitował w pogadanki dotyczące tolerancji, wzajemnego szacunku, integracji, kształtowania poczucia własnej wartości oraz postawy bycia dobrym przyjacielem. Uczyliśmy się życzliwości wobec innych, akceptacji drugiej osoby. Przy okazji Dnia Pluszowego Misia co odważniejsi uczniowie wykonali  prezentacje na temat swojej ulubionej maskotki. Pobyt w świetlicy w listopadzie wzbogaciły nam również wystąpienia szkolnych wolontariuszy, którzy w ciekawy sposób zachęcali młodsze koleżanki i kolegów do zdrowego odżywiania i sportu.

Całość dopełniły wróżby i zabawy andrzejkowe, które wyczarowały wiele uśmiechów na twarzach dzieci :-).

Wychowawcy świetlicy :-)