Majowy Tydzień Profilaktyczny

Od 16.05.2022r. w Naszej Szkole  trwa Majowy Tydzień Profilaktyczny.

Wydarzenie jest organizowane w celu zapobiegania uzależnieniom, cyberprzemocy, propagowania pozytywnych zachowań, zdrowego stylu życia i psychoedukacji w zakresie dbania o zdrowie psychiczne oraz kształtowania prawidłowych relacji rowieśniczych wśród uczniów.
Z tej okazji,  we wtorek, gościliśmy funkcjonariuszy Policji, którzy poprowadzili prelekcje nt. odpowiedzialności prawnej oraz konsekwencji zachowań niepożądanych oraz spożywania substancji niedozwolonych.

Na zajęciach terapetycznych uczniowie z klas młodszych tworzą plakaty związane ze szkodliwością używania e-papierosów oraz innych używek.
W trakcie godzin wychowawczych, uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami, rozgrywają partie gry "Piekło internetu", w ramach której mają możliwość poszerzania świadomości nt. zagrożeń sieciowych oraz zapobegania cyberprzemocy (na zdjęciach kl.8e podczas gry).

Przed nami kolejne dni i zaplanowane działania- m.in.: rada szkoleniowa dla grona pedagogicznego " Jak postępować z uczniem agresywnym w szkole"?, warsztaty psychoedukacyjne "Jak dbać o zdrowie psychiczne?" oraz broszura informacyjna dla rodziców nt. wsparcia psychicznego dzieci i młodzieży.

organizatorzy: Renata Dudek, Paulina Gehrke, Monika Hamerska, Agnieszka Czerniak.