Memoriał im. Teresy Ciepły – Festiwal Sztafet

Za nami pierwsze, w tym sezonie zawody lekkoatletyczne. Dnia 19 września 2023 roku, na stadionie głównym Bydgoskiego Centrum Sportu odbył się kolejny Memoriał Biegów Sztafetowych im. Teresy Ciepły. Impreza sportowa organizowana przy współpracy Rady Rodziców naszej szkoły, Stowarzyszenia Lekkoatletycznego – Zawisza Bydgoszcz oraz Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego, kolejny raz miało przełożenie w sportowej rywalizacji ogromnej ilości lekkoatletów z całego powiatu bydgoskiego. Jak co roku w zawodach rywalizowali uczniowie szkół średnich i podstawowych na takich dystansach jak: 4x 100m, 4x400m oraz w sztafetach o dłuższych dystansach: sztafeta szwedzka (400m, 300m, 200m, 100m) i sztafeta olimpijska (800m, 400m, 200m, 100m). Znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, pięciokrotnie stając na najwyższym stopniu podium, a raz na wysokim drugim miejscu. Wszystkie nasze medalowe sztafety uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbywał się tydzień później na Stadionie Miejskim w Szubinie.

Poniżej przedstawiamy uzyskane wyniki z finału miejskiego i wojewódzkiego w poszczególnych konkurencjach:

Finały miejskie:

Złoty medal 4x100m dziewcząt – Igrzyska Dzieci Zespół w składzie: Martyna Brauer, Emilia Runowska, Marta Olejniczak, Lena Mąsior. Złoty medal Sztafeta Szwedzka dziewcząt – Igrzysk Dzieci Zespół w składzie: Iga Jasińska, Maria Łyszczarz, Oktawia Banaś, Julia Skórcz.

Złoty medal 4x 100m dziewcząt – Igrzyska Młodzieży Szkolnej Sztafeta w składzie: Natalia Kubiak, Marta Halicka, Maja Gmosińska, Nadia Chwieduk.

Złoty medal Sztafeta Olimpijska dziewcząt – Igrzyska Młodzieży Szkolnej Sztafeta w składzie: Aurelia Wódzka, Klaudia Sulkowska, Marta Halicka, Patrycja Kowalska.

Złoty medal Sztafeta Olimpijska chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej Sztafeta w składzie: Stanisław Brzuchalski, Maciej Marcinkowski, Bartosz Kala, Ryszard Kątny.

Srebrny medal Sztafeta Szwedzka – Igrzyska Dzieci Sztafeta w składzie: Nikodem Sieradzki, Beniamin Kapeliński, Roch Grygowski, Paweł Witek.

Finały wojewódzkie:

Złoty medal 4x100m dziewcząt – Igrzyska Dzieci Zespół w składzie: Martyna Brauer, Emilia Runowska, Marta Olejniczak, Lena Mąsior. Złoty medal Sztafeta szwedzka dziewcząt – Igrzysk Dzieci Zespół w składzie: Iga Jasińska, Maria Łyszczarz, Oktawia Banaś, Julia Skórcz.

Srebrny medal Sztafeta Olimpijska chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej Sztafeta w składzie: Stanisław Brzuchalski, Maciej Marcinkowski, Bartosz Kala, Ryszard Kątny.

IV miejsce Sztafeta Szwedzka chłopców – Igrzyska Dzieci Sztafeta w składzie: Nikodem Sieradzki, Beniamin Kapeliński, Roch Grygowski, Paweł Witek.

Wielkie gratulacje dla naszych zawodników oraz Ich Trenerów !