Nasza szkoła przystąpiła do KLUBU SZKÓŁ UNICEF

Jest to inicjatywa, zrzeszająca szkoły, którym zależy na propagowaniu wśród swoich uczniów idei pomocy humanitarnej. Jednym z bardzo ważnych obszarów działań UNICEF jest edukacja i kształtowanie świadomości młodego pokolenia.

Nasi wolontariusze rozpoczęli już wykonywanie pierwszego zadania nadesłanego przez UNICEF, którego tematem przewodnim jest DORASTANIE ONLINE, a mianowicie przygotowywanie prezentacji multimedialnych dla uczniów naszej szkoły dotyczących Dnia Bezpiecznego Internetu, zagrożeń jakie czyhają na dzieci w sieci . Głównym celem jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa online -   na niezwykle istotną kwestię – na prawa dziecka w sieci. Wszystkie prawa dziecka powinny być respektowane w każdym jego obszarze życia - obejmuje to również przestrzeń internetu, w której młody człowiek spędza obecnie dużo czasu.  

Dzięki informacjom przygotowanym przez wolontariuszy naszej szkoły dowiecie się na czym polega życzliwość w internecie, na co trzeba uważać, dlaczego warto dbać o prywatność w Internecie oraz  w jaki sposób aktywność w internecie wywiera wpływ na młodych ludzi.

Mamy nadzieję, że zaraz po powrocie do szkoły będziecie się mogli z tym zapoznać.

 

Zapraszamy
Koordynatorzy wolontariat