Obchody Światowego Dnia Ziemi

Dnia 24 kwietnia br. klasy 1-3 obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Podczas zajęć wykonały rysunki naszej planety, pisały listy do Ziemi, rysowały i zapisywały sposoby pomocy Ziemi oraz utrwalały zasady segregowania odpadów. Tego dnia Mały Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie promujące dbanie o środowisko i kształtujące postawy proekologiczne. Przedstawiono na nim historię i cel tego święta, odśpiewano piosenkę „Ziemia, wyspa zielona”, a następnie dzieci ustawiły się do zdjęcia, tworząc kształt naszej planety. Na koniec wszystkie klasy udały się na spacer, podczas którego sprzątały okolicę naszej szkoły. Został ogłoszony Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I-III „Recykling - drugie życie odpadów”. A klasa 1a zwyciężyła w konkursie na największą ilość dzieci ubranych na kolor zielony. Wszystkim bardzo dziękujemy za włączenie się w uczczenie tego święta.

Pamiętajmy dbać o Ziemię przez cały rok!

MSU:  Dorota Jankowska,  Katarzyna Zwiefka