„Potrafię – Ratuję”

3 maja 2022r. odbył się szkolny konkurs wiedzy i umiejętności „Potrafię – Ratuję – pierwsza pomoc przedmedyczna”

Piętnaście trzyosobowych zespołów rywalizowało w dwóch etapach konkursu. Etap pierwszy - test wymagał od uczniów wykazania się wiedzą teoretyczną, etap drugi weryfikował praktyczne umiejętności udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Współzawodnictwo dało uczniom możliwość zweryfikowania swojej wiedzy oraz zaprezentowania umiejętności reagowania i podejmowania decyzji w skrajnych sytuacjach.

I miejsce zdobył zespół w składzie: Bartosz Ciechowski, Ksawery Nowak, Filip Wronkowski, uczniowie klasy 8e, którzy zaprezentowali wiedzę i umiejętności z „górnej półki”.

II miejsce z niewielką różnicą punktów zdobyli: Marta Romanowska-Szwoch, Olivier Wąsikowski, Nina Wojewódzka uczniowie klasy 8a

III miejsce wywalczył zespół w składzie: Maksymilian Błoński, Mateusz Łapiński, Szymon Małkowski uczniowie klasy 8d

Wszystkim drużynom gratulujemy umiejętności i zaangażowania w ideę niesienia pierwszej pomocy.

Agata Chechła, Paulina Gehrke