„Potrafię – Ratuję”

Szkolny konkurs wiedzy i umiejętności „Potrafię – Ratuję – pierwsza pomoc przedmedyczna” odbył się 6 czerwca 2023r.

Siedem trzyosobowych zespołów uczniowskich, reprezentantów klas ósmych, rywalizowało w dwuetapowym konkursie. Pierwszy etap - test wymagał od uczniów wykazania się wiedzą teoretyczną, drugi etap  weryfikował praktyczne umiejętności udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Uczestnicy współzawodnictwa mieli okazję aby zweryfikować swoją wiedzę oraz zaprezentować umiejętności reagowania i podejmowania decyzji w skrajnych sytuacjach.

Wyniki rywalizacji prezentują się następująco:

I miejsce zajął zespół w składzie: Marta Łaz, Tatiana Warkus, Alicja Waszak uczennice klasy 8c, wiedza i umiejętności uczennic pozwoliły im na uzyskanie największej liczby punktów.

II miejsce z niewielką różnicą punktową zdobyli: Maja Grzelczak, Artur Lasecki, Lena Wielchowska uczniowie klasy 8d,

III miejsce wywalczył zespół w składzie: Martyna Ceglarska, Wiktoria Marcińczyk uczennice klasy 8d i Dariia Kuznetsova uczennica klasy 8a

Wszystkim drużynom gratulujemy umiejętności i zaangażowania w ideę niesienia pierwszej pomocy.

Agata Chechła, Paulina Gehrke