Szkolny konkurs dla klas 5 i 6 "W świecie mitów"

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzyklasowym konkursie rozwijającym zainteresowania mitologią. Odbędzie się on 30.04. (wtorek) na 6 lekcji o godz. 12.35 w sali nr 1.

Każda klasa 5 i 6 zgłasza swoją drużynę składającą się z 3 uczniów.

Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy.

Można powtórzyć mity:"Syzyf", "Prometeusz", "Tezeusz", "Dedal i Ikar", "Demeter i Kora", "Dwanaście prac Heraklesa",  "Orfeusz i Eurydyka" oraz zajrzeć do literatury: Zygmunt Kubiak "Mitologia Greków i Rzymian" rozdział "Młodsi bogowie".

Najlepsze zespoły otrzymają dyplomy i nagrody a wszyscy uczestnicy pochwały.

Proszę kierować zgłoszenia drużyn do nauczycieli języka polskiego do piątku 26.04.24r.

Organizatorzy: J. Dembińska, A. Zalas