Szkolny turniej wiedzy o języku niemieckim i Niemczech dla klas 8

Cele konkursu

• Zainteresowanie uczniów językiem, geografią oraz kulturą niemiecką.

• Umożliwienie młodzieży wykorzystania w praktyce wiedzy zdobytej w klasie 7.

• Uatrakcyjnienie poprzez wspólną zabawę obchodów Europejskiego Dnia Języków.

Do kogo jest skierowany konkurs:Uczniowie klas 8 w SP15 z OMS.

Forma:Rywalizacja 3-osobowych zespołów klasowych.

Termin i miejsce:22.09.2023r. (piątek), świetlica szkolna, godzina 9:40 -10:25.

Regulamin:

1. Wszystkie klasy ósme reprezentowane są prze 3-osobowe zespoły (minimum jeden zespół z każdej klasy ósmej).

2. Przy dużym zainteresowaniu konkursem klasa może wystawić więcej niż jeden zespół.

3. Wszyscy uczestnicy konkursu w wyznaczonym czasie rozwiązują przygotowane przez organizatora zadania.

4. Zadania mają urozmaiconą formę i zróżnicowany stopień trudności.

5. Zadania obejmują wiedzę z klasy siódmej (przede wszystkim słownictwo oraz wiedzę ogólną z zakresu geografii i kultury).

6. Zespół, który pierwszy zgłosi wykonanie zadania otrzymuje 3pkt. Drugi zespół otrzymuje za zadanie 2 pkt. Pozostałe grupy otrzymują po 1 pkt.

7. Punktacja może ulec zmianie, jeśli wykonane przez zespół zadanie zawiera liczne błędy.

8. Zespół, który uzyska największą ilość punktów wygrywa konkurs.

9. Jeżeli dwa zespoły uzyskają taka samą ilość punktów wykonują dodatkowe ćwiczenie, które wyłoni lepszy zespół.

10. W sprawach nieuregulowanych w/w zasadami ostateczną decyzję podejmuje zawsze organizator konkursu.

Organizator konkursu:

Katarzyna Zaporska