TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE

W dniach od 5 do 8 lutego obchodziliśmy Tydzień Języka Ojczystego.

Ten dzień przypominał nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka. Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Język ojczysty to jednak coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli. To przecież także skarbnica naszej kultury i doświadczeń. Wszyscy powinniśmy szczególnie dbać o jego kultywowanie, wyrażające się właśnie przez dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych.

Dlatego z tej okazji w naszej szkole przeprowadzono szereg działań promujących Międzynarodowy  Dzień Języka Ojczystego.W ramach Tygodnia Języka Ojczystego dzieci uczestniczyły w wielu konkursach. Chętni uczniowie mogli powalczyć na ortograficznym polu o zaszczytne miano szkolnego „Mistrza Ortografii”. Uczniowie klas ósmych wzięli udział w konkursie, wykonując plakaty promujące poprawność językową. Ogromną popularnością cieszył się konkurs pięknego czytania dla uczniów kl.4-7,,Zaczytana szkoła”. Uczniowie z Ukrainy  czytali bajki  I. Krasickiego dla maluchów z świetlicy szkolnej. Uzdolnieni szkolni artyści wykonali piękne prace plastyczne , które promowały język ojczysty. Na szkolnych korytarzach pojawiły się  aforyzmy, ciekawostki oraz wystawy poświęcone językowi polskiemu.

Nauczyciele języka polskiego: I. Klaman, M. Świtała, A Zalas, J. Dembińska