Woda to bezcenny skarb

Z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Mały Samorząd Uczniowski. Najpierw dzieci brały udział w spotkaniu z p. Damianem Klichem, pracownikiem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, który przygotował lekcję pt. ,,Stop Suszy!”. Dzieci poznały rolę wody i sposoby jej oszczędzania oraz uświadomiły sobie, co byłoby, gdyby na świecie zabrakło wody. Podczas zajęć poszczególne klasy wykonały plakaty na temat oszczędzania wody, układały hasła, obejrzały filmy edukacyjne: ,,Niezwykła podróż kropelki wody”, ,,Obieg wody w przyrodzie”. Klasa 3c przygotowała ciekawe doświadczenia z wodą dla młodszych koleżanek i kolegów. Ten dzień był bardzo interesujący, a przeprowadzone zajęcia przypomniały dzieciom o tym, że trzeba chronić wodę, bo jej zasoby na Ziemi są ograniczone.

Dorota Jankowska, Katarzyna Zwiefka